Razem na święta

Moi drodzy.

Wielkimi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. To magiczny czas, w którym zgodnie ze słowami piosenki Czerwonych Gitar: „wszyscy wszystkim ślą życzenia(…)”. To okres pojednania, życzliwości a przede wszystkim niesienia pomocy innym. Te wyjątkowe święta nie tylko sprawiają, że na chwilę zapominamy o problemach życia codziennego, ale ukazują nam coś więcej. A mianowicie, że takimi ludźmi, jakimi staramy się być w tym świątecznym czasie, należałoby być przez cały rok. To znaczy autentycznymi. Nasza radość, serdeczność, otwartość, chęć pomocy drugiemu człowiekowi, powinna wychodzić z serca.

Jak Wam wiadomo, w bursie funkcjonuje Bursowe Koło Wolontariatu oraz Młodzieżowa Rada Bursy.

W związku z pandemią koronawirusa i pracy zdalnej nasze działania w ramach Koła i MRB są niestety ograniczone. Mimo to pracujemy i w ramach naszego pomagania zrealizowaliśmy kilka akcji:

  • przekazaliśmy nakrętki na rzecz chorego Leosia (oczywiście rok szkolny się nie kończy, więc mam nadzieję, że uda nam się kontynuować akcję),
  • wsparliśmy naszych czworonożnych przyjaciół z Przytuliska u Wandy w Ruścu,
  • Wiktoria przygotowała kilka kartek świątecznych z życzeniami, które już dziś zostaną wysłane m.in. do Dziennego Domu Seniora w Wągrowcu. Nie zapominamy, także o pracownikach Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu. W związku z tym, jak pracownicy medyczni narażają swoje zdrowie i życie dla innych poprzez ten drobny gest – wysłania życzeń chcieliśmy wyrazić naszą wdzięczność.
  • przyłączyliśmy się do lokalnej akcji „Gwiazdory na motocyklach i przyjaciele”. Tym sposobem przekazaliśmy kartę podarunkową na zakup potrzebnego sprzętu w sklepie Media Expert. Karta trafi do 11-letniego Damiana z Placówki Opiekuńczo Wychowawczej (nasz sąsiad).

W tym trudnym dla nas okresie, ale jakże radosnym z uwagi na zbliżające się Święta życzę Wam wszystkiego dobrego. A także, abyśmy zawsze byli gotowi do niesienia pomocy tym, którzy jej potrzebują, jak i żebyśmy pomagali innym nie dla osiągnięcia własnej korzyści, ale dla uczucia radości, spełnienia i szczęścia. Nawet najmniejszy okazany gest wobec drugiego człowieka, może sprawić, że chociaż na chwilę wywołamy uśmiech na jego twarzy. Działajmy w myśl przysłowia: „Dobro zawsze powraca”.