Dzień Przyjaciela

Czołem Wychowankowie,

czy wiecie, że 9 czerwca obchodzimy nietypowe święto – Dzień Przyjaciela. W Polsce nie jest ono obchodzone z „fajerwerkami”. Natomiast na świecie hucznie celebruję się Międzynarodowy Dzień Przyjaźni ustanowiony 30 lipca przez ONZ. Naszym zdaniem o przyjaźń i dobre relacje należy dbać przez cały rok. Jednak namawiamy Was, by w tym dniu miło spędzić czas ze swoim „ziomkiem” i uczcić przyjaźń. Powspominajcie stare dzieje i ciekawe historie, ponieważ prawdziwy przyjaciel to największy skarb. To on wie o nas wszystko albo prawie wszystko, nie musimy przed nim udawać, grać kogoś innego, jesteśmy po prostu sobą. Nie ma nic cenniejszego niż możliwość „wygadania” się ze swoich problemów, wypłakania się na jego ramieniu. Przy tym mając pewność, że rozmowa zostanie tylko między nami, że nie zostaniemy osądzeni, skrytykowani czy wyśmiani. Przyjaciel to bratania dusza, można z nim „konie kraść”. Rozumie nas bez słów, szczerze cieszy się z naszego szczęścia oraz sukcesów. Ponadto sprawia, że znowu potrafimy wstać i stawić czoło przeciwnościom losu. To dzięki niemu możemy rozwinąć skrzydła i wzbić się wysoko. Wierzy w nas, jeśli my sami wątpimy. Dodaje nam otuchy i wiary w lepsze jutro. Udziela rad, ale nie ocenia, wskazuje drogę, jednak nie decyduje za nas. Jest zawsze blisko, wspiera i motywuje do działania.

Kochani, wraz z p. Moniką miałyśmy to szczęście, że spotkałyśmy w naszym życiu, tak wyjątkowe osoby, jak wyżej opisałyśmy. Przyjaźń z „naszymi kumpelami” trwa od szkoły podstawowej do dziś i wiele dla nas znaczy.

Bursiaki z okazji zbliżającego się Dnia Przyjaciela życzymy Wam, aby każdy z Was miał bratnią duszę, której może się zwierzyć ze swoich problemów, sekretów. Osobę, która jest z Wami na dobre i złe. Stanowi dla Was oparcie i jest zawsze, kiedy jej potrzebujecie.

Jeśli masz takiego przyjaciela, to jesteś największym szczęściarzem w ówczesnym świecie. Dbaj i pielęgnuj tę relację.

Na zakończenie mamy dla Was zadanie. Napiszcie list do swojego przyjaciela, w którym dacie mu do zrozumienia jak wiele on dla Was znaczy i podziękujcie mu zarazem spędzone chwile.

Z pozdrowieniami Wychowawcy